Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildskärmsglasögon och synundersökning
Referensnummer: 22291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av arbetsglasögon, det vill säga terminal och skyddsglasögon samt synundersökning för successivt uttag under avtalsperioden till köparens olika personalgrupper.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33734000 Glasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattad inköpsvolym är ca 2,7 M SEK under 4 år, takvolymen är 3,5 M SEK. Volymen är en vägledning och inte en bindande beställningskvantitet. Någon garanterad volym kan inte utlovas. Avrop kommer att ske efter behov.