2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sotning (rengöring) och brandskyddskontroll Ronneby
Beskrivning: Räddningstjänsten Östra Blekinge (RÖB) genomför för Ronneby kommun en upphandling av rengöring och brandskyddskontroll.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90915000 Ugns- och skorstenssotning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001