242714-2021 - ÄndringSverige-Kalmar: Avfallstunnor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sop- och avfallskärl
Referensnummer: 21KSRR3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal som omfattar inköp och leverans av sop- och avfallskärl i varierande storlekar, inklusive erforderliga tillbehör och reservdelar, för beställarens insamling av bland annat kommunalt avfall och trädgårdsavfall. Leverans inom Kretslopp Sydosts renhållningsområde.
Ramavtal tecknas med en leverantör.
Reservdelar till beställarens befintliga kärlbestånd ska kunna levereras (exempelvis lock, hjulaxlar, hjul).