Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogstjänster
Referensnummer: Ten 2023/151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i denna upphandling avseende Skogstjänster. Upphandlingen är delad i två tjänsteområden: 1 Skogsvård, avverkning och terrängtransport samt 2: Arborist.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1. Skogstjänster, avverkning etc. 2. Arborist
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77210000 Skogsavverkning, 77231000 Skogsskötsel, 77231100 Skötseltjänster för skogsresurser, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen