242770-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Målning – Måleriarbeten - lägenhetsunderhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMåleriarbeten - lägenhetsunderhåll
BeskrivningRamavtalen avser planering, hyresgästkontakter samt underhållsmålning för utförande i Mimers fastigheter. Upphandlingen är uppdelad i tre olika delområden: - Delområde 1, Måleriarbeten inom Mimers fastighetsbestånd i det geografiska området Distrikt Mitt - Delområde 2, Måleriarbeten inom Mimers fastighetsbestånd i det geografiska området Distrikt Norr - Delområde 3, Måleriarbeten inom Mimers fastighetsbestånd i det geografiska området Distrikt Öst och Väst
Intern identifierare202520
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del
BeskrivningMåleriarbeten - lägenhetsunderhåll
Intern identifierare1683846
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEgenförsäkran
BeskrivningAnbudsgivare lämnar anbud genom en egenförsäkran och kommer därmed kontrolleras med efterfrågad bevisning vid behov under upphandlingsprocessen, men som senast innan tilldelning (i det fall anbudsgivare är i läge för tilldelning). Anbudsgivare som lämnar anbud genom egenförsäkran behöver inte fylla i del "Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav".
Intern identifierare1683847
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSanningsförsäkran och kvalificeringskrav
BeskrivningAnbudsgivare lämnar anbud genom att intyga genom en sanningsförsäkran att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap 1-3 §§ LOU och besvara Beställarens uppställda kvalificeringskrav. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran behöver inte fylla i del "Egenförsäkran".
Intern identifierare1683848