2. Förfarande
Förfarande
Titel: Energiåtervinning och behandling av restavfall
Beskrivning: Energiåtervinning och behandling av restavfall, avser dels restavfall insamlat vid fastigheterna (insamling) och restavfall mottaget vid ÅVC. Avser A&ÅS samtliga medlemskommuner.
Intern identifierare: AÅS2026.0010
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000