242776-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Grums: Avfallstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mellanlagring, transport och behandling av matavfall
Referensnummer: UH-2022-11/2022-0232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mellanlagring, transport och behandling av matavfall för Grums kommun, Hammarö kommun och Forshaga kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Transport och behandling av matavfall för Grums kommun, Hammarö kommun och Forshaga kommun.