242779-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Banktjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: 21/301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett kontrakt som ska tillgodose HBVs behov av banktjänster. I denna upphandling avser banktjänster kontostruktur, betalningsförmedling och löneförmedling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett kontrakt som ska tillgodose HBVs behov av banktjänster. I denna upphandling avser banktjänster kontostruktur, betalningsförmedling och löneförmedling. Genom de upphandlingsstöd som HBV erbjuder sina medlemmar genereras en mycket stor fakturagenomströmning.
HBV uppskattar att upphandlingens värde uppgår till 10 500 000 SEK.