242875-2021 - PlaneringSverige-Malmö: Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information (RFI) Driftteknisk förvaltning
Referensnummer: SN-2021-883
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
II.1.4.
Kort beskrivning
Request for information (RFI) angående Driftteknisk förvaltning av de fastigheter som ingår i Stadsfastigheters förvaltningsuppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70331100 Förvaltning av institutioner, 70332200 Förvaltning av affärsfastigheter, 75123000 Fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request for information (RFI) avseende Driftteknisk förvaltning av byggnader