2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsult utredning Tågdepåer
Beskrivning: Uppdraget avser utredningsarbete för placering av kommande depå- och verkstadskapacitet för kollektivtrafikens tågfordon. Upphandlingen omfattar samtliga kompetenser som kan vara behövliga för att fullfölja uppdraget. Utvärderingen inriktar sig huvudsakligen på kommer resurser som krävs för att analysera och projektera tågspår och underhållsfunktioner för tågfordon. Utredningarna kommer huvudsakligen röra placeringar inom Skånes läns gränser.
Intern identifierare: 99999999-420430-TD003
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000