See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fotsjukvård 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar fotsjukvård med syfte att förebygga och behandla fotskador hos patienter och andra målgrupper inom stadens vård- och omsorgsboenden samt servicehus. Upphandlingen är uppdelad i 11 avtalsområden med en geografisk indelning.
Intern identifierare: SF 2024/625
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Fotsjukvård som tjänst
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85144100 Patientvård i hemmet
Ytterligare klassificering (cpv): 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85144000 Patientvård på sjukhus eller i hemmet, 85144100 Patientvård i hemmet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde A - Bromma
Beskrivning: Ej delkontrakt
Intern identifierare: Avtalsområde A - Bromma
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde B - Enskede-Årsta-Vantör
Beskrivning: Fotsjukvård
Intern identifierare: Avtalsområde B - Enskede-Årsta-Vantör
Huvudklassificering (cpv): 85144000 Patientvård på sjukhus eller i hemmet
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde C - Farsta
Intern identifierare: Avtalsområde C - Farsta
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsområde D - Hägersten-Älvsjö
Intern identifierare: Avtalsområde D - Hägersten-Älvsjö
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde E - Hässelby-Vällingby
Intern identifierare: Avtalsområde E - Hässelby-Vällingby
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde F - Järvastaden
Intern identifierare: Avtalsområde F - Järvastaden
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Avtalsområde G - Kungsholmen
Intern identifierare: Avtalsområde G - Kungsholmen
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Avtalsområde H - Norra Innerstaden
Intern identifierare: Avtalsområde H - Norra Innerstaden
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Avtalsområde I - Skarpnäck
Intern identifierare: Avtalsområde I - Skarpnäck
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Avtalsområde J - Skärholmen
Intern identifierare: Avtalsområde J - Skärholmen
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Avtalsområde K - Södermalm
Intern identifierare: Avtalsområde K - Södermalm