2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fullserviceavtal Hissar
Beskrivning: Upphandlingen avser ett fullserviceavtal för drift och underhåll av hissar, plattformshissar och trapphissar inom Ängelholms Kommun, AB Ängelholmshem och AB Ängelholmslokaler.Fullserviceavtalet omfattar underhåll, felavhjälpande åtgärder, reparationer och jourtjänst samt relaterade funktioner såsom nödtelefoner, servicejournaler och dokumentation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118692:Lot:1