242992-2026 - Resultat
Sverige – Diverse byggmaterial – Järnhandelsvaror
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelJärnhandelsvaror
BeskrivningRegion Gotland upphandlar ramavtal för järnhandelsvaror. Syftet med ramavtalet är att säkerställa tillgång till ett brett och varierat sortiment av produkter inom järnhandelsområdet. Ramavtalet ska bidra till kostnadseffektiva inköp, god kvalitet samt säker och tillförlitlig leverans av varor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenett
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1: Handverktyg, Elverktyg, Redskap, Infästningar, Personligt skydd etc.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 03419000 Virke, 31681410 Elmateriel, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2: Elmaterial
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 3: Rörmaterial (VVS)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 4: Byggmaterial
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde 5: Metall
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelDelområde 6: Färg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:6