243036-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Läkemedel på rekvisition 2024, SLL450
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedel på rekvisition 2024, SLL450
BeskrivningUpphandling av läkemedel på rekvisition vars avtal avslutas senast 29/2 2024. Därtill kan det komma läkemedel vi inte har avtal på idag som behöver upphandlas, eller läkemedel vi trots möjlig förlängning vill upphandla igen
Föregående meddelande296911-2023
Intern identifierareFSN 2023-0092
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMallar
BeskrivningLäkemedel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsinfordran