243073-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Tryckta kuvert
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kuvert med tryck 2016.
Referensnummer: Dnr Af-2016/0031 2434
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199710 Tryckta kuvert
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontrakt har tilldelats för upphandlingen av kuvert med tryck 2016.
Upphandlingen avsåg ett avtal för framtagning av kuvert med tryck med Arbetsförmedlingens logotyp och text, lagerhållning av kuvert samt distribution och leverans av kuvert till Arbetsförmedlingens kontor i landet.
Avtalsperiod 2 år, option 1 plus 1 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen