243073-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Lastbil 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbil 2026
BeskrivningKöp av lastbil till Kumla kommuns gatuenhet.
Intern identifierare26/12
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKrav på varan/tjänsten
Intern identifierare1890249-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsinbjudan/Leverantörskvalificering
Intern identifierare1890250-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelGenerell del
Intern identifierare1890251-2