243075-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Vuxen- och annan undervisning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenutbildningar inom SFI och Gymnasial Teoretisk Utbildning (GYT)
Referensnummer: UAN 2021/00022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar distansundervisning, skolförlagd undervisning och flexundervisning inom följande skolformer: Svenska för invandrare (SFI) och Gymnasial teoretisk utbildning (GYT).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80420000 E-lärande, 80500000 Utbildningstjänster, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen