243082-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och inköp av brandsläckningsutrustning 2021
Referensnummer: Ks 196/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Antagen leverantör ska i erforderlig omfattning utföra besiktning/service/underhåll samt tillhandahålla brandsläckningsutrustning såsom handbrandsläckare, inomhusbrandposter, brandfiltar, nödbelysning och brandvarnare. Omfattningen varierar mellan de upphandlande myndigheterna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111000 Brandbekämpningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 1 av upphandlingen.
Del nr: 2
44480000 Diverse brandskyddsutrustning
Delområde 2