Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård kontor
Referensnummer: 2020-10441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser lokalvård med tillhörande tjänster i de utrymmen som är uppräknade i förfrågningsunderlaget.
För mer detaljerad beskrivning av områdena se förfrågningsunderlag
Uppdraget avser en period om 2 år med preliminär start- och sluttid som följer 1.8.2021 till 31.7.2023. Den sammanlagda avtalstiden inklusive förlängningar kan maximalt bli fyra (4) år, dvs till och med 31.7.2025.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen