Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster.
Referensnummer: 2016.738 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar laboratorietjänster inklusive transporter av prover från Alingsås kommun till laboratoriet för provtagning. Antal och typ av analyser framgår av bilaga 1 – Provpaket.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen