Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftfilter med tillhörande tjänster
Referensnummer: 23/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser huvudsakligen luftfilter och filterbyte till Sinfras medlemmars verksamheter vad gäller Värme/Kyla, El & Fiber, VA. Upphandlingen omfattar också övrigt produktutbud samt tillhörande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen