2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konserthuset Fasadrenovering
Beskrivning: Denna upphandling omfattar en byggentreprenad av renovering av fasad. I entreprenaden ingår bl.a.: Fasadarbete: putslagning, infärgning, målning av fönsterkarmar, renovering och tvättning av sten detaljer. Smidesrestaurering och plåtarbete Montering av blindfönster på anvisade ytor i fasad samt bytte av partier i entréplan. Rengöring av portar. Byte av ridåvärme och konvektorer i entrén, Installation av kraft för punktbelysning på fasad, mm.
Intern identifierare: 205606
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000