243181-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Verksamhetsstöd, Digital informationshantering UH Östra regionen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerksamhetsstöd, Digital informationshantering UH Östra regionen
BeskrivningDatasamordning, BIM, GIS för UH Östra regionen
Intern identifierareKOM-419032
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1.Dokumentationsansvarig
Intern identifierare1.Dokumentationsansvarig
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. BIM-specialist
Intern identifierare2. BIM-specialist
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3. GIS-specialist
Intern identifierare3. GIS-specialist