243252-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning halkbekämpning Avesta 2022
Referensnummer: GNU 2022/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning för Avesta kommun, Gamla Byn AB och Avesta Industristad AB. Totalt ingår 4 områden i upphandlingen och det är: Avesta centrum, Krylbo, Fors och Horndal. Det är möjligt att ge anbud fö ett eller flera områden.
Beredskap dygnet runt ingår i leverantörens åtagande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen