2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultuppdrag för Optimering av Trafikavtalskompetens och Affärsutveckling
Beskrivning: Skånetrafiken söker en erfaren konsult för ett strategiskt uppdrag inom optimering av trafikavtalskompetens och affärsutveckling. Uppdraget fokuserar på att hantera stora trafikavtal samt att möta branschens förändringar. Vi behöver tillfällig förstärkning av kompetens för att säkerställa fortsatt effektivitet och anpassningsförmåga. Konsulten förväntas bidra till förbättringar i befintliga avtal och samarbeten med viktiga parter samt sprida lärdomar för framtida samverkan.
Intern identifierare: 68/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsinbjudan 68/2024 Konsultuppdrag för Optimering av Trafikavtalskompetens och Affärsutveckling