243274-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Ramavtal obligatorisk funktionskontroll (OVK)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal obligatorisk funktionskontroll (OVK)
BeskrivningOmfattar ramavtal för obligatorisk funktionskontroll (OVK). Avropsberättigade parter är Värmdö Kommun, Värmdö bostäder, Värmdö hamnar samt Gustavsbergsbadet. Avtalet börja gälla from 2026-09-12
Intern identifierare2026TEN/0151
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningOmfattar besiktning och provtagning -OVK besiktningar. Avropsberättigade parter är Värmdö Kommun, Värmdö bostäder samt Gustavsbergsbadet.
Intern identifierareRamavtal obligatorisk funktionskontroll (OVK)