243286-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Svedala: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däcktjänster
Referensnummer: UH-2022-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlöv, Kävlinge, Lomma och Svedala kommun samt Bostads Svedalahem AB och Svedala Exploaterings AB inbjuder till anbudsgivning i upphandlingen "Däck och däcktjänster". Upphandlingen är uppdelad på flera anbudsområden och anbudsgivaren väljer själv ett eller flera områden att lägga anbud på.
Generella krav gäller för samtliga anbudsområden till dessa krav tillkommer specifika krav för respektive anbudsområde. Med detta vill vi uppmärksamma anbudslämnarna att vara extra noggranna vid val av anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Burlöv Kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Däck och däcktjänster, 4000000 SEK
Kävlinge Kommun
Del nr: 2
Lomma Kommun
Del nr: 3
Svedala Kommun och Svedala Exploaterings AB/Bostads Svedalahem AB
Del nr: 4