Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsavtal till Energimyndighetens Unti4 ERP lösning
Referensnummer: 2021-41392
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att säkerställa Energimyndighetens behov av konsulttjänster för förvaltning och vidareutveckling av ERP (Agresso) plattformen.
Upphandlingen ska leda fram till ett avtal med en leverantör som kan leverera kvalificerade tjänster på plattformen i kombination med höga tillgänglighet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen