Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisorsstöd - Söderhamn
Referensnummer: 12661
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderhamns kommuns förtroendevalda revisorer inbjuder till anbudsgivning gällande revisionsstöd enligt uppdragsbeskrivning.
Revisionsstödet avser dels granskning av kommunens nämnder och styrelser, dels granskning av kommunens aktiebolag enligt kommunallagen. Kommunens revisorer är beställare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen