243372-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
European Social Survey runda 11, datainsamling Sverige
Referensnummer: FS 2.1.2-538-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
European Social Survey runda 11, datainsamling Sverige. Uppdraget innebär förarbete, datainsamling och efterarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 73300000 Planering och genomförande av forskning och utveckling, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utförligare information om uppdraget återfinns i upphandlingens kravspecifikation och övriga upphandlingsdokument.