2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och behandling av brännbart avfall och matavfall
Beskrivning: Kungsbacka kommun bjuder in till att lämna anbud i upphandlingen av Transport och behandling av brännbart avfall och matavfall. Upphandlingen ska uppfylla kommunens behov av borttransport och behandling av brännbart avfall och matavfall från kommunens omlastningsstation och omfattar både transport och behandling av det brännbara avfallet och matavfallet, oavsett mängd. Upphandlingen är uppdelad i två delområden: 1. Transport och behandling av brännbart avfall 2. Transport och behandling av matavfall
Intern identifierare: 2026-00073
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Kungsbacka kommun bjuder in till att lämna anbud i upphandlingen av Transport och behandling av brännbart avfall och matavfall. Upphandlingen ska uppfylla kommunens behov av borttransport och behandling av brännbart avfall och matavfall från kommunens omlastningsstation och omfattar både transport och behandling av det brännbara avfallet och matavfallet, oavsett mängd. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden: Delområde A: Transport och behandling av brännbart avfall Delområde B: Transport och behandling av matavfall
Intern identifierare: 1861808-0
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde A: Transport och behandling av brännbart avfall
Intern identifierare: 1887175-1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde B: Transport och behandling av matavfall
Intern identifierare: 1879443-2