Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd - Oceanhamnen, Dockanparken & Kungsparken
Referensnummer: 910-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av 256 träd och buskar till Oceanhamnen Piren, Oceanhamnen Kanalen, Dockanparken och Kungstorget. Leverans ska kunna ske under hösten 2021 och våren 2022.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03451300 Buskar, 03452000 Träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen