243547-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Foto- och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fotograf- och filmtjänster 2022
Referensnummer: GNU 2021/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79960000 Foto- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar digitala fotograf- och filmtjänster till Avesta, Borlänge, Säter och Falu kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 79961000 Fototjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar digitala fotograf- och filmtjänster till Avesta, Borlänge, Säter och Falu kommun. upphandlingen delas upp i avtalsgrupper per kommun och avtal kommer att tecknas med tre leverantörer i rangordning i varje grupp.