Angiografisystem till intervention för nya akutsjukhuset i Västerås (NAV)
Referensnummer: IN-IN22-0054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett helhetsåtagande av diagnostisk utrustning enligt beskrivna objekt med tillhörande manöverrum och teknikrum. Det omfattar tre (3) st röntgenangiografisystem samt ytterligare ett (1) röntgenangiografisystem som option.