24355-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Kuvert, korrespondenskort och brevkort
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kuvert och brevpåsar
Referensnummer: Ks 490/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199200 Kuvert, korrespondenskort och brevkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresserade anbudsgivare inbjuds att lämna anbud till upphandlande myndigheters behov av kuvert och brevpåsar samt ev. tryck på dessa. Vi ser fram emot ert anbud!
Upphandlande myndigheter:
Arboga kommun, Arboga kommunalteknik AB, Arboga Vatten och Avlopp AB, Askersunds kommun, Degerfors kommun, Hallsbergs kommun, Hällefors kommun, Karlskoga kommun, Kumla kommun, Kungsörs kommun, Kungsörs Kommunalteknik AB, Kungsörs Vatten AB, Köpings kommun, Laxå kommun, Lekebergs kommun, Lindesbergs kommun, Ljusnarsbergs kommun, Nora kommun, Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen, Örebro kommun, Örebro Parkering AB, Örebrokompaniet AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18938000 Vadderade kuvert, 30199230 Kuvert, 30199710 Tryckta kuvert
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM) behov av kuvert och brevpåsar.Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten.
Inköpssamverkan mellan UM innebär att upphandling sker gemensamt och att upphandlingsenheten i Örebro kommun leder upphandlingens genomförande.
Varje enskild kommun/bolag är dock en UM som fattar beslut och tecknar sina egna ramavtal. Mer information om UM finns att läsa på respektive hemsida.Vi ser fram emot ert anbud!
Organisationsnummer:
Arboga kommun
212000-2122
Arboga kommunalteknik AB
559210-6446
Arboga Vatten och Avlopp AB
559210-6347
Askersunds kommun
212000-1983
Degerfors kommun
212000-1934
Hallsbergs kommun
212000-1926
Hällefors kommun
212000-1942
Karlskoga kommun
212000-1991
Kumla kommun
212000-1975
Kungsörs kommun
212000-2056
Kungsörs Kommunalteknik AB
556455-0910
Kungsörs Vatten AB
559048-6956
Köpings kommun
212000-2114
Laxå kommun
212000-1918
Lekebergs kommun
212000-2981
Lindesbergs kommun
212000-2015
Ljusnarsbergs kommun
212000-1959
Nora kommun
212000-2007
Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen
222000-1487
Örebro kommun
212000-1967
Örebro Parkering AB
559149-1641
Örebrokompaniet AB
556392-4918