243585-2024 - Resultat
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – 324231 N Kåge Sörbyn Etapp 2 Nyproduktion av rad/kedje/parhus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 324231 N Kåge Sörbyn Etapp 2 Nyproduktion av rad/kedje/parhus
Beskrivning: Upphandlingen avser nybyggnation av rad och/eller kedje och / eller parhus. Projektet beskrivs närmare i upphandlingsdokumenten
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kåge et 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92156:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder