Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörservice (2019:2)
Referensnummer: 19/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för löpande service- och underhållsbeställningar gällande VVS-/Rörarbeten inom Svenska Bostäders och dess dotterbolag Stadsholmens fastighetsbestånd.
Upphandlingen är uppdelad i två Anbudsområden utifrån Svenska Bostäders organisatoriska uppdelning. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på såväl ett Anbudsområde som båda två.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen