See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekryteringssystem
Beskrivning: Region Stockholm har behov att upphandla ett modernt webbaserat rekryteringssystem som stödjer verksamhetens övergripande rekryteringsprocesser. Rekryteringssystemet ska stödja följande huvudproceser:· Kompetensbaserad rekrytering (inkl. sakkunnigprövning)· Ansökningar om sommarjobb för ungdomar med slumpgenerator· Ansökningar gällande praktik och exjobb för studenter. · Volymrekrytering Närmare beskrivning av processerna framgår av bilaga U1 Kravspecifikation. Antalet processer och dess innehåll kan komma att förändras under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123018:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48517000 IT-programvara