243630-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Taxitjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor
Referensnummer: Ks 473/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Taxiresor lokalt inom Örebro län samt långresa till och från Örebro län.
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör) inbjuds att lämna anbud till Örebro kommuns, 212000-1967, behov av taxiresor. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM finns att läsa på kommunens hemsida.
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen