Objektet omfattar reparationer, underhållsarbete, ändrings- och ombyggnadsarbeten, felavhjälpning och verksamhetsservice på Landstingets ägda fastigheter och förhyrda lokaler av sådan storleksordning och art för respektive beställning att de ej är lämpade att upphandlas genom anbudsinfordran.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Målning
Del nr: 2
Golv
Del nr: 3
Luft
Del nr: 4
Rör
Del nr: 5
El
Del nr: 6
Relining
Del nr: 7
Asbestsanering
Del nr: 8
Sprinkler
Del nr: 9
Mark- och anläggning
Del nr: 10