2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av 0peratör för mat och dryck till Stockholmsmässan
Beskrivning: Stockholmsmässan genomför nu en koncessionsupphandling avseende operatör för mat och dryck. Vi söker en samarbetspartner för att gemensamt skapa ökad tillväxt och lönsamhet för Nordens största mötes-och kongressanläggning! Avtalet avser att gälla 4+4 år och bedömningen är att omsättningen har ett värde om 100-120 MSEK årligen.
Intern identifierare: 26/50
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Intern identifierare: 1894832-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1894833-1