2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadsdialog gällande datainsamling för spåranläggningar samt angränsande tjänster
Beskrivning: Trafikförvaltningens syfte med denna marknadsdialog är att dels ge potentiella leverantörer chans att lämna synpunkter på innehåll och tekniska krav i en eventuellt kommande upphandling. I samband med marknadsdialogen är det av stort intresse att få del av marknadens erfarenheter, tankar och förslag vad gäller hur upphandlingen/affären bör genomföras och struktureras. Vi hoppas att ni har möjlighet att på detta sätt bidra till utvecklingen av kollektivtrafiken i Region Stockholm.
Intern identifierare: 24/29
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster