243695-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Larmställ till RSG
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLarmställ till RSG
BeskrivningUpphandlingen avser larmställ och tillhörande reservdelar till brand- och utryckande personal. Avtalet är ett ramavtal som löper under fyra (4) år. Beställningar av de olika larmställen kommer att ske löpande under avtalsperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128870:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder