Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datacenter
Referensnummer: 2020-
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30211300 Dataplattformar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun (TK) avser att teckna kontrakt för Cassiopeias räkning med en (1) ramavtalsleverantör för att initialt komplettera befintlig utrustning och därefter successiva leveranser av Datacenter-produkter med tillbehör och tillhörande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30211300 Dataplattformar, 32580000 Datautrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen