243764-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Fisk
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel Färsk fisk
Referensnummer: 2019-00083IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03311000 Fisk
II.1.4.
Kort beskrivning
Färsk fisk och färska skaldjursprodukter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03312000 Skaldjur, 15211100 Färska fiskfiléer, 15250000 Fisk och skaldjur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen