2. Förfarande
Förfarande
Titel: Citybuss Bergsjön och Kortedala - Genomförandestudie och detaljprojektering
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende genomförandestudie (GFS) för projektet "Citybuss Bergsjön och Kortedala". Upphandlingen omfattar även en option om detaljprojektering av framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för hela- eller delar av sträckan.
Intern identifierare: SMF-2024-00741
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Ytterligare klassificering (cpv): 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311220 Vägingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: SMF-2024-00741: Citybuss Bergsjön och Kortedala - Genomförandestudie och detaljprojektering