243799-2021 - ResultatSverige-Fagersta: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende enskilda placeringar i gruppboende med särskild service enligt 9 § 9 LSS
Referensnummer: 2021.04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende enskilda placeringar i gruppboende med särskild service enligt 9 § 9 LSS.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen