Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EKG-apparater sugelektrodsystem och förbrukningsmaterial
Referensnummer: DNRGS180246
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33123200 EKG-apparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser EKG apparater, sugelektrodsystem och förbrukningsmaterial till Region Halland för användingen inom Hallands sjukhus och närsjukvården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33121500 EKG, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser EKG apparater, sugelektrodsystem och förbrukningsmaterial till Region Halland för användingen inom Hallands sjukhus och närsjukvården. Upphandlingen omfattar 30 EKG apparater under avtalstiden.