243959-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende möbeltapetsering
Referensnummer: 838-2020/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50850000 Reparation och underhåll av möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksdagsförvaltningen avser teckna ramavtal avseende möbeltapetseringstjänster med upp till tre leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Riksdagsförvaltningen avser teckna ett ramavtal med en leverantör avseende tapetserartjänster inklusive möbelrenovering.