2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för ekonomiadministration
Beskrivning: Systemstöd för ekonomiadministration innehållande funktioner för - Redovisning - Anläggningsredovisning - Kundreskontra - Leverantörsreskontra med optioner på: - Inköp och elektronisk fakturahantering - Budget och uppföljning. Upphandlingen avser en standardsystemlösning. Systemet, dess information och komponenter ska tillhandahållas och driftas i SPVs IT-miljö, en så kallad on-premise installation.
Intern identifierare: MD2025-189
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000